Jézus Szíve Társaság (2015)

Február 19. és 22. között négynapos vezetőfejlesztő programot tartottunk a Jézus Szíve Társaság 12 testvére számára. A mai szerzetesközösségek számára nagy kihívás, hogy tagjaik vezetői pozíciókban dolgoznak, melyhez azonban gyakran nem rendelkeznek előképzettséggel és speciális felkészültséggel. Egyházi fejlesztőkként abban hiszünk, hogy személyes életutunkra rátekintve és összegyűjtve vezetői mintáinkat, tapasztalatainkat, mindannyian tudatosíthatjuk magunkban vezetői talentumainkat és ezáltal növekedhetünk vezetői szolgálatunkban.

A testvérek a program elejétől fogva nyitottan és érdeklődően kapcsolódtak a munkába. Láthatóan jól esett számukra a szakmai programokkal összefonódó sok spirituális elem az imától a bibliodrámáig. A négynapos programnak jó hátteret biztosított a ciszterci nővérek kismarosi monostora.