Isteni Ige Társasága (2015)

Az Isteni Ige Társasága (verbiták) évente kétszer szervez továbbképzést az állandó fogadalmat tett tagjai részére.

Idén március 2-4. között a budatétényi Szent Arnold Lelkigyakorlatos Ház adott helyet a 18 atya és testvér számára megtartott vezetői képzésnek, melyet az Egyházi Fejlesztők trénerei vezettek. A nyitó- és zárónapon a vezető személyisége került középpontba, míg a középső napon Lázár László vezetésével egy sűrű szakmai programot valósítottunk meg. A verbiták nyitottsága és vidámsága nagyban hozzájárult a program sikeréhez.

A zárókörben megfogalmazott gondolatok között ilyenek hangzottak el:
„Fontos, hogy megszólító, hasznos képzéseken vegyünk részt, amiben eddig még nem gyakran volt részünk.” „Meglepő volt számomra, hogy civilek vezettek minket, de jó volt látni tudásukat és elkötelezettségüket.” „Sikerült túllépnem önmagamon és a szakmai tudás mellett egymásról is nagyon sokat tanultunk.” „Úgy irányítottátok a kurzust, hogy beszélgessünk olyan dolgokról, amikről nem szoktunk beszélgetni.” „Majdnem kár, hogy már most befejezzük :).” „Annyira öröm van most bennem, hogy létrejött ez a kurzus, ami első a magyar rendtartományban… Amire vágytam, megtörtént.”

A képzésről a verbiták honlapján is található egy beszámoló.