Szaléziak – Szalézi Pedagógiai Alapképzés

A Szalézi Intézmény Fenntartó felkérésére a Szerzetesi Pedagógia című Sapientián akkreditált 120 órás pedagógus-továbbképzési programot a rendi szándékokra és iskolahálózati célokra alakítottuk. Létrejött a SZAPA (Szalézi Pedagógiai Alapképzés) úgy, hogy 2014/15 tanévben a rendi pedagógiai vezetés és az iskolaigazgatók csapatával nemcsak végigéltünk 120 vidám és fárasztó képzési órát, hanem ennek során ki is fejlesztettünk egy olyan folyamatot, amely alkalmas lesz hosszú távon a szalézi pedagógusok folyamatos formálására. Don Bosco szelleme és mai magyar követőinek talpraesettsége, elkötelezettsége, munkabírása, mindent humorba fordító képessége kellett a közös sikerhez. Azóta két évfolyamon ötven szalézi iskolában tanító pedagógus vett részt a képzésen.

2015 januárjában a Mária Rádió Szalézi Tematikus napján két szalézi munkatárssal beszélgettünk a képzésről.
Ide kattintva elérhető a teljes rádióműsor anyaga.