Makói Szent István Egyházi Általános Iskola (2014)

A Makói Szent István Iskolához egy nehéz pillanatában csatlakoztunk, amikor a gimnázium bezárása mellett döntött a fenntartó. A kihívásokkal teli feladat a tanári karban a döntés kapcsán felszakadó érzések kezelése, a gyászfolyamat segítése, és a közösség megerősítése volt. Egy közösen szemlélt karácsonyi ikon segített a feldolgozásban. Az ikon előterébe belépve kerestük a közelmúlt: Mária-tapasztalatait (megterhelő dolgok, várandósság, szülési fájdalmak), József-tapasztalatait (elkülönülés, értetlenkedés, tanakodás, negatív gondolatok, értelemkeresés) és Jézus-tapasztalatait (újdonság, frissesség, jövő, lehetőségek). Ezeknek teret adva, az emóció-ráció-akció útján végigjárva egy nehéz, könnyekkel teli, de átmozgató és jövőbe mutató közösségi napot éltünk át együtt.